Plastická operácia celkového ochabnutia kože tváre a krku

Starnutie je nezvratný proces, pri ktorom dochádza k zmenám na mnohých úrovniach tela. Zmeny najviac vidieť na koži tváre a krku, kde tkanivá najviac ovísajú a majú výrazné vrásky. Výrazné zmeny sa doporučujú riešiť operačne. Najlepšou metódou voľby je klasický facelifting tváre, prípadne rozšírený až na krk.

Operačne treba uvolniť previsy tváre a krku, natiahnuť kožný kryt a odstrániť nadbytok tkanív. Takto natiahnutú, vyhladenú a skrátenú kožu následne prišijeme k okrajom rany, čím dosiahneme mladší a esteticky prijateľnejší vzhľad tváre či krku. Výsledná jazva je nenápadná, pretože je vedená tak, aby zapadla do prirodzenej línie vrásky.

Opuch a modriny sa obyčajne stratia do 10 dní. Do normálneho pracovného života sa väčšinou pacient môže vrátiť do dvoch týždňov od operácie. Operačný zákrok trvá približne 3 hodiny. Následne doma doporučujeme kľudový režim, chladné obklady a analgetiká. Operácia je vhodná pre obe pohlavia a vyšší vek, kde neoperačné zákroky nemajú dostatočný efekt. Zvláštnu prípravu venujeme klientom ktorí užívajú lieky na riedenie krvi.

Viac ako 1 000 zákrokov ročne ...

Už desaťročia ponúkame svoje služby spokojným zákazníkom.