Informácia pacienta pred zákrokom v lokálnej anestézii

Váš odborný lekár Vám odporučil podrobiť sa chirurgickému zákroku v anestézii ambulantne, teda bez toho, aby ste museli byť prijatý na nemocničné lôžko. Ambulantný výkon znamená, že sa dostavíte do zariadenia ráno, v deň výkonu, a v ten istý deň sa vrátite domov. Byť ambulantným pacientom znamená, že ste schopný a ochotný prevziať zodpovednosť za svoje vlastné zdravie po výkone. 

Našim spoločným cieľom je vykonať operáciu tak, aby bola pre vás čo najjednoduchšia a najbezpečnejšia. Ak fajčíte, odporúčame, aby ste prestali asi 4 až 6 týždňov pred operáciou fajčiť. Fajčenie obmedzuje schopnosť hojenia. 

Lieky obsahujúce kyselinu salicylovú, lieky na riedenie krvi ako Aspirin, Anopyrin, Ibuprofen, Pelentan, Xarelto a niektoré protizápalové lieky môžu spôsobiť zvýšené krvácanie, preto by ste mali aspoň 10 predoperačných dní tieto lieky neužívať. Cca 10 dní pred plánovanou operáciou si dajte odobrať krv cestou Vášho obvodného lekára na zrážacie faktory (hemokoagulačné faktory). 

Výsledky doneste v deň operácie so sebou. Ak by boli výsledky zlé, prosím oznámte nám to pred operáciou telefonicky. V lekárni si kúpte Heparoid masť, Opthalmo-Septonex kvapky aj masť, tabletky od bolesti a gélové obklady na chladenie. V deň operácie sa môžte ľahko naraňajkovať, lieky ktoré bežne užívate si užite, okrem liekov na riedenie krvi (tie vysaďte 10 dní pred operáciou). Oblečte si pohodlné tričko bez roláku a kapucne. Šperky si zložte. Zabezpečte si odvoz, po operácii nie je vhodné šoférovať.

Cca 10 dní pred operáciou, prosíme na náš účet SK28 0900 0000 0051 7013 3546 vložiť zálohu za operáciu. Do poznámky napíšte Vaše priezvisko a meno a záloha za typ operácie.

Informácia pacienta pred zákrokom v celkovej anestézii

O rizikách a možných komplikáciách chirurgického zákroku sa najlepšie porozprávate osobne na konzultácii. Riziká sú pri väčšine operácií podobné, ale môžu mať svoje špecifikácie vzhľadom na pohlavie, vek, pridružené ochorenia, rozsiahlosť alebo anatomickú oblasť daného zákroku. K niektorým možným komplikáciám, o ktorých sa s vami môže chirurg rozprávať patrí opuch, hematóm, infekcia, zmeny v citlivosti, zjazvenie, alergické reakcie, poškodenie hlbších štruktúr alebo neuspokojivé výsledky, ktoré môžu potenciálne vyžadovať ďalšie zákroky.

Viac ako 1 000 zákrokov ročne ...

Už desaťročia ponúkame svoje služby spokojným zákazníkom.